Ma is magyar éremeső a plovdivi kajak-kenu Eb-n

A magyar versenyzők két-két arany- és ezüst-, valamint egy bronzérmet szereztek a vasárnapi 200 méteres döntőkben a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A szombaton az 500 méteres négyessel aranyérmes kajakos Lucz Dóra ezúttal egyesben diadalmaskodott nagy csatában, a Balaska Márk, Birkás Balázs kajakos duó pedig fölényes győzelmet aratott.

Az aranyérmes Balaska Márk (b) és Birkás Balázs a férfi kajak kettesek 200 méteres döntője eredményhirdetésén a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon 2017. július 16-án. MTI Fotó: Kovács Tamás

MTI Fotó: Kovács Tamás

A férfiak K-1-es számában, valamint a női kenu egyesek versenyében két második hely jutott a magyaroknak a két győri, Horváth Bence, illetve Devecseriné Takács Kincső révén, a bronzérem pedig a kenupáros, Hajdu Jonatán és Fekete Ádám nevéhez fűződött.

A kajakos Bodonyi Dóra aranyérmet szerzett 5000 méteren a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján.

Horváth Bence a férfi kajak egyesek 200 méteres döntője után a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon 2017. július 16-án. A magyar versenyző ezüstérmes lett. MTI Fotó: Kovács Tamás

Hajdu egyesben a középmezőnyben ért célba, ötödik lett, a női kajakpáros, Hagymási Réka és Szabó Ágnes pedig a hatodik pozícióban zárt – az Eb délután az 5000 méteres versenyekkel zárul.

A vasárnapi 200 méteres versenyek dobogósai és a további magyarok helyezései a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon: