A Fidesz szerint a bankok akadályozzák a kártalanítást

A Fidesz szerint a bankok akadályozzák a brókerbotrányok áldozatainak kártalanítását, az ellenzéki pártok pedig félrevezetik a közvéleményt.

A kormánypárt ezt szerdán arra reagálva közölte az MTI-vel, hogy napközben Schmuck Erzsébet, az LMP országgyűlési képviselője azt mondta, a Magyar Nemzeti Banknak kölcsönt kellene adnia a Befektetővédelmi Alapnak, hogy mielőbb kártalanítsák a brókerbotrányok áldozatait.

A Fidesz hangsúlyozta: az LMP nem szavazta meg a károsultak kártalanításáról szóló törvényt, vagyis "ha rajtuk múlott volna, a károsultak most nem hogy hatmillió forintot, de egy fillért sem kapnának".



A Quaestor károsultjainak kártalanítását a bankok akasztották meg azzal, hogy az Országgyűlés döntését megtámadták, beadvánnyal fordultak az Alkotmánybírósághoz - írták, hozzátéve: az ellenzéki pártok megpróbálják félrevezetni brókercsalások károsultjait.

A kormánypárti javaslatoknak köszönhetően a parlament minden szükséges törvényt elfogadott ahhoz, hogy véget lehessen vetni az évtizedes pénzügyi korrupciónak - emelték ki. "A brókercégek működésére szigorúbb szabályokat alkottunk, megvalósult a csaló brókerek vagyonának zárolása és lehetővé tettük a brókercsalások áldozatainak kártalanítását is" - fogalmazott a Fidesz.
Kitértek arra is, hogy most a hatmillió forintig terjedő kártalanítás történik meg, ami a károsultak többségének megoldást jelent. A hatmillió forint feletti megtakarítással, befektetéssel rendelkezők esetében meg kell várni az Alkotmánybíróság döntését, és annak függvényében lehet befejezni a károsultak kifizetését.

A Fidesz bízik abban, hogy az Alkotmánybíróság mielőbb döntést hoz az ügyben és teljesül a parlament akarata, vagyis a "szocialista brókerbotrányok áldozatai hozzájutnak a kártalanításhoz, a csaló brókerek pedig a börtönbe kerülnek" - írták.